Autor / Wiadomość

UWAGA ! POŻARY ! PRZECZYTAJ !

brzoskwinia
WeteranDołączył: 22 Mar 2007
Posty: 920
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:00, 10 Gru 2008     Temat postu: UWAGA ! POŻARY ! PRZECZYTAJ !


Chciałam poinformować wszystkich, szczególnie z okolic Śląska o pożarach.
Z moich informacji wynika, że spłonęła stajnia w okolicach Tych. To już druga taka sytuacja w ostatnim czasie !

Stwierdzono, że to sprawa podpalacza. Wszystko wskazuje na to, że zagrożone są pozostałe stajnie.

APELUJE DO WSZYSTKICH O ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI !!!

Dołączam list ze strony "voltahorse" opisujący sytuacje Marka (pierwszej ofiary podpalacza), ktory jest znany i szczerze lubiany w naszej okolicy.

Cytat:
Witam

Potrzebna pomoc…

30 listopada w Orzeszu spłonęła stajnia naszego Przyjaciela – bardzo lubianego i znanego na terenie Polski południowej Marka Szwedy. Od wielu lat prowadzi miejscowości Orzesze (teraz trafniejsza byłaby nazwa Orzesze – Zazdrość), niewielką stajnie na około 20 koni. Jest to bardzo pracowity 28 letni zawodnik, hodowca, instruktor, rolnik i miłośnik koni. Niestety ktoś kto prawdopodobnie był jednym z protoplastów miejscowości (dawniej osobna osada ZAZDROŚĆ) nie lubi Marka bądź koni. Systematycznie od 5 lat próbuje zniechęcić go do prowadzenia stajni. Spróbował już podpalić stajnie, parę lat temu spłonęła 150 tonowa pryzma siana, a teraz ponownie stajnia. Dzięki swojej pracowitości Marek zawsze się podnosił i odbudowywał zniszczenia. Sprawca wybiera dni tradycyjnie wolne od pracy i raz zrobił to w Dzień Kobiet drugi podczas weekendu, gdy Marek był na zawodach a teraz w Andrzejki.

Stajnia była „drugim domem” dla wielu dzieci i młodzieży, miejscem ich pracy odpoczynku, a także „kuźnią,” gdzie wykluwało się wiele talentów.
Marek ma wielki talent i oko do wyszukiwania dobrych koni sportowych. Wobec tragedii, jaka go tym razem spotkała nie chcemy pozostać obojętni. Pożar wybuchnął o północy, Marek stracił 6 swoich koni, kuca i psa oraz dwa konie, które stały u niego w pensjonacie. Ponadto spłonęło ponad 100 ton siana, zabudowania i poddasze budynku. Bardzo wielu ludzi spontanicznie pomaga Markowi wiele klubów zrobiło spontaniczną zbiórkę pieniędzy ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to „kropla” w morzu potrzeb. Chcemy zainteresować nasze lokalne TV i organizatorów Parady Jeździeckiej w Katowickim Spodku. Uruchamiamy specjalne konto w zaprzyjaźnionej fundacji, na które wszyscy którzy kochają zwierzęta i chcą pomóc Markowi będą mogli wpłacać pieniądze, które w całości zostaną przekazane na pomoc naszemu koledze. Rozmawiałem także z osobami, które chcą pomóc rzeczowo darując słomę, siano, owies, paszę dla koni a nawet konie. Sami jesteśmy zaskoczeni ofiarnością naszej braci jeździeckiej. Myślę, że najważniejsza jest tu osobowość Marka. Jeżeli możecie pomoc nam również nagłośnić ten temat to dla tego człowieka naprawdę warto.

Pozdrawiam
Leszek Szczykała

tel. 0-603-583-771

LKJ Deresz Siemianowice Śląskie ul. Brynicka 29
Zobacz profil autora
Iedliqasiek
FanatykDołączył: 02 Mar 2007
Posty: 1054
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro 8:11, 07 Sty 2009     Temat postu:


Podobno na CSI podeszła do Marka jakaś babka i zapytałam dlaczego on nie startuje.Moja koleżanka z pokoju go zna, jeżdziła do niego na hubertusy.Stara Piła też spłonęła...
To jest straszne...
Zobacz profil autora
brzoskwinia
WeteranDołączył: 22 Mar 2007
Posty: 920
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 12:29, 08 Sty 2009     Temat postu:


Tak ... Stara Piła chyba 11.12 ... nie pamiętam dokładnie. Na całe szczęscie tam konie nie ucierpiały. Jednak to wywołało alarm w mojej okolicy.
Zobacz profil autora
Iedliqasiek
FanatykDołączył: 02 Mar 2007
Posty: 1054
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 22:03, 08 Sty 2009     Temat postu:


Chyba już się uspokoiło nie... ?
Zobacz profil autora
brzoskwinia
WeteranDołączył: 22 Mar 2007
Posty: 920
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:34, 08 Sty 2009     Temat postu:


Odpukać, ale jest cisza.
Zobacz profil autora
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)


 


Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach